خدمتی جدید در حوزه صنعت بیمه

پس از رشد چشمگیر استارتاپ ها در ایران بخصوص در زمینه فناوری های مالی یا فین تک، شاهد افزایش استارپ های حوزه اینشورتک و سرمایه گذاری در این زمینه هستیم. اینشورتک یا فناوری بیمه در تلاش است تا تکنولوژی و فناوری های نوین را وارد صنعت بیمه کند و استارتاپ ها را با این صنعت پیوند دهد. شرکت هرمس شریف نیز در این راستا پس از مشارکت و راه اندازی استارتاپ های این حوزه اقدام به جذب ایده های اینشورتک با رعایت کامل مالکیت های فکری و حقوقی کرده است.

مجموعه هرمس شریف در ابتدا بعنوان تیمی استارت آپی در رویداد استارتاپ تریگر دانشگاه شریف در اسفند ماه سال 95 و متشکل از دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاه های شریف، تهران، امیرکبیر و شهید بهشتی آغاز بکار کرد. سپس فعالیت خود را در دوره پیش شتابدهی شتابدهنده دیموند آغاز نمود و محصول اولیه بعد از تحقیق و بررسی و اخذ مشاوره های مختلف از متخصصان صنعت بیمه آماده شد

این شرکت در حال اجرای پروژه ای با نام مرکوری با همکاری و سرمایه گزاری کلان شرکت بیمه کوثر میباشد.این پروژه ی اینشورتکی که برای اولین بار در ایران اجرا میشود، قدمی نوین در صنعت بیمه میباشد. مرکوری یک اپلیکیشن اراِئه دهنده ی بیمه بدنه ی کوتاه مدت و هوشمند سفر است. در این اپلیکیشن راننده در ابتدای سفر حق بیمه ای را متناسب با سفر و سبک رانندگی خود پرداخت می کند و تا انتهای سفر می تواند از آن استفاده کند . این حق بیمه به صورت هوشمند محاسبه شده و به ازای افراد مختلف با توجه به سفر آنها و سبک رانندگیشان تعیین می گردد.

یکی از مزیت های مهم مرکوری نسبت به سایر اپلیکیشن های صدور بیمه، عدم نیاز به حضور کارشناس چه در هنگام صدور بیمه و چه برای ارزیابی خسارت می باشد. این قضیه باعث ایجاد سرعت و سهولت در فرآیند خرید، صدور و دریافت خسارت می شود و یکی از عوامل پایین بودن حق بیمه در مرکوری نسبت به سایر اپلیکیشن ها نیز می باشد. چرا که هزینه های حضور فیزیکی کارشناس در مرکوری حذف شده است.

حق بیمه در مرکوری چگونه محاسبه میشود؟

مرکوری برای محاسبه حق بیمه از روش های هوشمند استفاده می کند و سعی کرده است روش های عادلانه تری را نسبت به روش های پیشین محاسبه حق بیمه در پیش گیرد. در ان روش محاسبه حق بیمه، پارامتر هایی از جمله سابقه رانندگی، شرایط جغرافیایی مسیر سفر، زمان سفر، طول سفر، شرایط آب و هوایی و نوع خودرو می توانند در میزان حق بیمه موثر باشند.

       

هم چنین امکان اضافه کردن خدماتی هم چون بیمه کردن لوازم خودرو، بیمه سرقت، بیمه آتش سوزی و … نیز در مرکوری وجود دارد.

   

مرکوری را چگونه می توان تهیه کرد؟

اپلیکیشن مرکوری در مرداد ماه ۱۳۹۷ در بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ تهران رونمایی شد. این خدمت نوین صنعت بیمه به زودی وارد بازار شده و در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.

#مرکوری #بیمه_هوشمند

 

بدون دسته بندی

اپلیکیشن مرکوری، بیمه هوشمند، بیمه موقت، بیمه بدنه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *